Živé obrazy v rumburské expozici viděla více než stovka návštěvníků

Deštěm ochlazenou sobotu 1. září 2018 si návštěvníci rumburského muzea zpestřili jedinečnou prohlídkou ve stylu živých obrazů.

Profesionální herecká společnost MODUA v rámci projektu financovaného Ústeckým krajem, připravila strhující výlet do minulosti, do doby, kdy byl Rumburk nazýván Malá Paříž severu. Jeho kulturní život a celková vybavenost ho stavěla mezi přední města monarchie.

Jak bývalo dobrým zvykem, lidé zvyklí na místní drsné podnebí si život v nesnadných podmínkách ryze průmyslového regionu zpříjemňovalo návštěvami nejrůznějších společenských akcí, ať se jednalo o akce spolkové či posezení v mnoha rodinných podnicích.

Samotný Rumburk míval na šest desítek restaurací, kaváren a vináren, ryze domáckého typu, kde byl každý host vítán.

V rumburské historické expozici tak staré příběhy ožily alespoň ne jeden den. Hradní hostinský z Tolštejna, Johann Josef Münzberg, svým podmanivým způsobem vtáhl diváky do dávno zmizelého světa.

Z netradičně představené expozice odcházelo na 150 spokojených diváků.