Setkání s mistry řezbáři a zahájení vánoční výstavy betlémů

muzeum Rumburk

Přijďte s námi zahájit adventní čas setkáním s mistry řezbáři, při kterém budete moct nahlédnout do tajů tohoto řemesla, jenž je úzce spojeno s výrobou betlémů. Touto akcí bude zahájena tradiční vánoční výstava betlémů.

přílohy

Pozvání na řezbaření přijali: Jaroslav Blažek z Rumburku, manželé Havlíčkovi z Mikulášovic, Jaroslav Koděra z Mikulášovic, Jana Kozáková z Prahy, Josef a Roman Liščákovi z Rumburku, Jiří Martínek z Panského, Ladislav Süss z Varnsdorfu a Bohumil Tománek z Nového Boru. Můžete se těšit i na ukázku paličkovaného umění a kouzlo vitráží z Ateliéru Krásná sklíčka v Krásné Lípě. Návštěvníci si budou moci zakoupit papírové betlémy z nakladatelství Libuše a Romana Horáčkových z Varnsdorfu, keramiku od paní Bohumily Egerové z Varnsdorfu. Opomenuty nebudou ani děti, pro které budou připraveny rukodělné dílničky.