Zapomenutá sláva rodiny Dittrich z Krásné Lípy

místo

muzeum Rumburk

Vernisáž výstavy Barbory Větrovské a Stanislava Děda

Srdečně Vás zveme na vernisáž výstavy Zapomenutá sláva rodiny Dittrich z Krásné Lípy, která se koná v pátek 3. července v 17.00 hodin.

Rodina Dittrich společně s rodinou Hielle patřila k nejvýznamnějším představitelům průmyslového rozvoje na Krásnolipsku v 19. století a následně v rámci celé Evropy.

Plody celoživotní práce rodiny Dittrich zůstávají někde viditelné, někde naplněné novým využitím. Mnohé z nich chátrají jako němí svědkové zašlé slávy, mnohé zmizely už nenávratně. S nimi však zmizely i osudy příslušníků rodiny Dittrich, jejichž jména a velké činy jsou dnes téměř zapomenuty. Přestože jejich současníkům se zdály být věčné.

Výstava byla připravena spolkem Omnium ve spolupráci s Městem Krásná Lípa v souvislosti s probíhající obnovou hrobky rodiny Dittrich v Krásné Lípě.

O hrobce rodiny Dittrich a její obnově si můžete přečíst zde: http://hrobkadittrich.cz/ 

Oblastní muzeum v Děčíně, pobočka Rumburk, výstavu rozšířilo o originály skic a studií k výzdobě interiéru hrobky Dittrichovy rodiny, dále v přilehlé místnosti je instalována malá galerie děl malíře Augusta Frinda, zobrazujících Krásnou Lípu a její blízké okolí.

Návštěvníci se mohou potěšit originálem Frindova obrazu z roku 1899 – „Pohled na náměstí v Krásné Lípě“. Tento obraz bude poprvé představen veřejnosti právě na výstavě v rumburském muzeu, pobočce Oblastního muzea v Děčíně. Děkujeme za spolupráci Městskému úřadu Krásná Lípa, který nám obraz zapůjčil.

Výstava potrvá do 30. října 2020.