Finanční stráž aneb Historie finanční stráže

místo

Muzeum Rumburk

trvá do

Výstava v rumburském muzeu připomíná rok 1938 a vyvrcholí 29. září 2018 pietním aktem v Dolní Světlé Waltersdorfu v 11 hodin a komentovanou prohlídkou výstavy v rumburském muzeu v 16 hodin, kterou si připravil Ing. Jaroslav Beneš.

Nedělní odpoledne 15. července se v rumburském muzeu neslo v duchu atmosféry sboru finanční stráže.

Ing. Jaroslav Beneš, známý a uznávaný odborník specializující se na toto téma, zahájil slavnostně výstavu Finanční stráž aneb Historie finanční stráže se zaměřením na Šluknovský výběžek a rok 1938 v regionu.

Výstava novým a vyčerpávajícím způsobem postihuje široké veřejnost nepříliš známé téma. Obsahuje bohatou doprovodnou fotodokumentaci, z velké části dosud nepublikovanou.

Součástí jsou ukázky dobových stejnokrojů a různé vzácné tematické tiskoviny a trojrozměrné artefakty.

Vernisáže se zúčastnili ve stejnokrojích finanční stráže nejen členové pořadatelské ČsOL – Jednoty Mladá Boleslav, ale také zástupci Celního muzea při Celním úřadu pro Plzeňský kraj a zástupci Klubu vojenské historie Stříbro a dalších klubů.

Bohatá nabídka doprovodných publikací nabízí možnost rozšířit si znalost tématu.

Každý z návštěvníků vernisáže obdržel jako bonus nově vydanou skládačku o Finanční stráži. Výstava vznikla také díky finanční podpoře Ministerstva obrany a svým zpracováním a významem dalece přesahuje krátkodobou regionální výstavu v muzeu.